2000-es évek végén Tonzor Péter, mint befektetési tanácsadó 3 évig dolgozott Heves Városának. Heves városának polgármestere akkor a Fidesz Heves megyei elnöke, Csáki Zsigmond volt. Csákit később kizárták a pártból. Tonzor Péter cége, az SPB Befektetési Zrt. olyan jó kapcsolatban állt Csákiékkal, hogy névadó szponzora is volt a helyi kézilabda csapatnak, az SPB-Heves SE-nek.
Tonzor Péter tanácsára Csáki Zsigmond úgynevezett "Allied Irish Banks 10,75"-ös kötvényeket vásárolt, majd adott el, ezzel a biznissznel 87 milliós veszteséget okoztak a hevesi polgároknak.
A 87 millió forint mai értéke közel 160 millió forint.
Heves Város képviselőtestület jegyzőkönyv 2011. áprilisa.
Képviselő-testületi ülésen Sveiczer Sándor így nyilatkozott:
Az ügyben később rendőrségi nyomozás is indult. A feljelentő Sveiczer Sándor az MTI-nek elmondta, hogy a korábbi önkormányzat vezetése a képviselő-testület döntése nélkül vásárolt, majd adott el ír vállalati kötvényeket.
10 évvel a hevesi bedőlt kötvénybiznisz után, újra összeállhatott a régi csapat? Balogh Csaba frissen megválasztott momentumos polgármester körül tűnt fel Csáki és Tonzor.
Az ellenszel.hu DK-hoz közeli közéleti blog számolt be arról, hogy Csáki Zsigmond feltűnt Dunakeszi szomszédságában, a gödi polgármester Balogh Csaba tanácsadójaként.
Az információk szerint Heves után újra olyan kötvények vásárlását ajánlotta Balogh Csabának Tonzor Péter, melyeknek 30%-a mögött nem volt állami garancia, azaz eszközzel nem fedezett kötvények voltak.
Ez azt jelenti, hogy ugyanúgy bedőlhettek volna, mint ahogy ez megtörténet Hevessel.
A kötvény vásárlás Göd szerencséjére elmaradt, talán a covid elsöpörte Tonzorék tervét?
A Tonzor által ajánlott fedezettel nem rendelekező papírok egyike se lett nyereséges az elmúlt 4 évben, azokkal Göd nem nyert volna, megismétlődött volna a hevesi bukás.
Önök rábíznák Dunakeszit Tonzor Péterre? Hány napon belül jelenne meg Csáki Zsigmond a Dunakeszi Városházán? Hány nap kellene, hogy „befektessék” a dunakesziek pénzét?